„Върховете не се покоряват, а се изкачват.“ – интервю с г-н Нако Наков

Вече 32 години Нако Наков управлява Средно училище „Христо Ботев“ в село Горна Малина.

През 2025 г. институцията отпразнува 160-годишен юбилей и получи почетен плакет за принос и заслуги в образованието от РУО – София-област. Училището е удостоявано с приза „Посланик на доброто“ от Държавна агенция за закрила на детето (2019), Почетен знак на президента на Република България (2020), STEM School Label – европейски знак за качествено обучение в областта на природните науки (2023). 

„Директоре, това го направих за Вас!“

По повод 160-ата годишнина на Средно училище „Христо Ботев“ в село Горна Малина, отпразнувана с тържествен концерт в края на миналата година, както и заради личността и дългогодишния му опит, вестник „Аз-буки“ разговаря с директора Нако Наков

 За образованието, за изкачването на върховете, за онова, което го мотивира и онова, което го натъжава, за времето и хората, за отношението на и към учениците